Kontakt

KURSVERKSAMHET & FÖRENING
013-12 97 93
info@hemslojdeniostergotland.se

BUTIK
013-12 97 70
butik@hemslojdeniostergotland.se
Öppettider
Tisdag - fredag 11.00 - 18.00
Lördagar 11.00 - 15.00
Röda dagar stängt.

Storgatan 41, 582 23 Linköping

rosahuset.jpg

PERSONAL

Andreas Sohlberg
Verksamhetsledare
076-145 58 84
andreas.sohlberg@hemslojdeniostergotland.se

Kristin Winander
Länshemslöjdskonsulent med specialområde textil
070-640 05 81
kristin.winander@hemslojdeniostergotland.se

Ludwig Zackrisson
Länshemslöjdskonsulent med specialområde trä & metall
070-640 06 51
ludwig.zackrisson@hemslojdeniostergotland.se

Disa Bennich
Galleriansvarig, medlemskommunikation & butik
070-640 01 34
disa.bennich@hemslojdeniostergotland.se

Joseph Menahem
Fastighetsskötare & uthyrning av lokaler
070-751 67 71
joseph.menahem@hemslojdeniostergotland.se

Riina Kauppi
Assistent kursverksamhet & butik
riina.kauppi@hemslojdeniostergotland.se 

Johanna Höglund
Butikssäljare
butik@hemslojdeniostergotland.se 

STYRELSE
Hemslöjden i Östergötland, länsförbund

Lotta Ahlvar, ordförande
Tobias Lindberg
Markus Lindberg
Agneta Nåbo
Mats Nåbo
Anna Bergman
Helena Ilke
Lisbeth Lindholm Vahtras
Eva Nyström Tagesson
Inger Södergren
Petra Hallquist

Kontakt styrelsen
Lotta Ahlvar, ordförande
lotta.ahlvar@hemslojdeniostergotland.se

Valberedning
Ammi Frisk
Ann-Sofie Svansbo
Björn Peters
Gunnel Nilsson
Sofia Lindblad

Kontakt valberedningen
Björn Peters, sammankallande
bjorn.peters@telia.com

 

Anmäl och boka kurs!

För att anmäla dig till våra kurser klickar du vidare till vår anmälningssida.

Efter att du skickat anmälan kommer vi att återkomma till dig med en bekräftelse.

Notera att du är anmäld på kursen när du fått din bekräftelse av oss.

Hemslöjden i Östergötland

Hemslöjden i Östergötland

- ett regionalt centrum för slöjd och konsthantverk