sparat-fr-webben.jpg

Kontakt

PERSONAL


Annika Holmdahl
Barn och ungdomskonsulent
annika.holmdahl@hemslojdeniostergotland.se
070-640 05 03

Ann-Sofie Svansbo
Textilslöjdskonsulent
070-640 05 81
ann-sofie.svansbo@hemslojdeniostergotland.se

Ammi Frisk
Butiksansvarig
013-12 97 70
butik@hemslojdeniostergotland.se

René van Pelt
Butiksansvarig
013-12 97 70
butik@hemslojdeniostergotland.se

Disa Bennich
Koordinator/utvecklare
070-640 01 34
disa.bennich@hemslojdeniostergotland.se

Joseph Menahem
Fastighetsskötare/uthyrning av lokaler
070-751 67 71
joseph.menahem@hemslojdeniostergotland.se

Riina Kauppi
Assistent kursverksamhet
riina.kauppi@hemslojdeniostergotland.se

 

STYRELSE
Hemslöjden i Östergötland, länsförbund

Lotta Ahlvar ordförande
Tobias Lindberg vice ordförande
Agneta Nåbo
Ann-Charlotte Högner
Lisbeth Lindholm Vahtras
Sofia Lindblom
Mats Nåbo
Helena Ilke
Björn Peters
Anna Bergman

Kontakt styrelsen
Lotta Ahlvar, ordförande
lotta.ahlvar@hemslojdeniostergotland.se

 

Öppettider

Butik
Tisdag - fredag 11.00 - 18.00
Lördagar 11.00 - 15.00
Tel. 013-12 97 70

Föreningens kansli
Måndag - fredag 9.00 - 17.00
Tel. 013-12 97 93

Storgatan 41, 582 23 Linköping
Org.nummer 822001-9700
Bankgiro 120-0310

Anmäl och boka kurs!

För att anmäla dig till våra kurser klickar du vidare till vår anmälningssida.

Efter att du skickat anmälan kommer vi att återkomma till dig med en bekräftelse.

Notera att du är anmäld på kursen när du fått din bekräftelse av oss.

Hemslöjden i Östergötland

Hemslöjden i Östergötland

- ett regionalt centrum för slöjd och konsthantverk