Kontakt

HEMSLÖJDSBUTIKEN
013-12 97 70
butik@hemslojdeniostergotland.se
Öppettider
Tisdag - fredag 11.00 - 18.00
Lördagar 11.00 - 15.00

FÖRENING & KURSVERKSAMHET
013-12 97 93
info@hemslojdeniostergotland.se

Storgatan 41, 582 23 Linköping

rosahuset.jpg

PERSONAL


Annika Holmdahl
Länshemslöjdskonsulent med specialområde barn & unga
070-640 05 03
annika.holmdahl@hemslojdeniostergotland.se

Kristin Winander
Länshemslöjdskonsulent med specialområde textil
070-640 05 81
kristin.winander@hemslojdeniostergotland.se

Ludwig Zackrisson
Länshemslöjdskonsulent med specialområde trä & metall
070-640 06 51
ludwig.zackrisson@hemslojdeniostergotland.se

Disa Bennich
Galleriansvarig, medlemskommunikation & butik
070-640 01 34
disa.bennich@hemslojdeniostergotland.se

Joseph Menahem
Fastighetsskötare & uthyrning av lokaler
070-751 67 71
joseph.menahem@hemslojdeniostergotland.se

Riina Kauppi
Assistent kursverksamhet & butik
riina.kauppi@hemslojdeniostergotland.se 

STYRELSE
Hemslöjden i Östergötland, länsförbund

Lotta Ahlvar ordförande
Tobias Lindberg vice ordförande
Agneta Nåbo
Ann-Charlotte Högner
Lisbeth Lindholm Vahtras
Sofia Lindblom
Mats Nåbo
Helena Ilke
Björn Peters
Anna Bergman

Kontakt styrelsen
Lotta Ahlvar, ordförande
lotta.ahlvar@hemslojdeniostergotland.se

 

VALBEREDNING

Anna-Lena Vejdal
Ingemar Ingemarsson
Helena Helgesson
Tina Ignell
Ann-Sofie Svansbo

Kontakt valberedningen:
Anna-Lena Vejdal
annalena.vejdal@gmail.com



 

Anmäl och boka kurs!

För att anmäla dig till våra kurser klickar du vidare till vår anmälningssida.

Efter att du skickat anmälan kommer vi att återkomma till dig med en bekräftelse.

Notera att du är anmäld på kursen när du fått din bekräftelse av oss.

Hemslöjden i Östergötland

Hemslöjden i Östergötland

- ett regionalt centrum för slöjd och konsthantverk