Kontakt

KURSVERKSAMHET & FÖRENING
013-13 93 62
info@hemslojdeniostergotland.se

BUTIK
013-12 97 70
butik@hemslojdeniostergotland.se
Öppettider
Tisdag - fredag 11.00 - 18.00
Lördagar 11.00 - 15.00
Röda dagar stängt.

Storgatan 41, 582 23 Linköping

rosahuset.jpg

PERSONAL

Andreas Sohlberg
Verksamhetsledare
076-145 58 84
andreas.sohlberg@hemslojdeniostergotland.se

Kristin Winander
Länshemslöjdskonsulent med specialområde textil
070-640 05 81
kristin.winander@hemslojdeniostergotland.se

Ludwig Zackrisson
Länshemslöjdskonsulent med specialområde trä & metall
070-640 06 51
ludwig.zackrisson@hemslojdeniostergotland.se

Disa Bennich
Galleri, butik & medlemsfrågor
070-640 01 34
disa.bennich@hemslojdeniostergotland.se

Joseph Menahem
Fastighetsskötare & uthyrning av lokaler
070-751 67 71
joseph.menahem@hemslojdeniostergotland.se

Johanna Höglund
Butikssäljare
butik@hemslojdeniostergotland.se 

STYRELSE
Hemslöjden i Östergötland, länsförbund

Lotta Ahlvar, ordförande
Marie Westrin
Per Lindholm
Lisbeth Lindholm Vahtras
Anna Bergman
Agneta Nåbo
Mats Nåbo
Markus Lindberg
Eva Nyström-Tagesson
Petra Hallqvist

Kontakt styrelsen
Lotta Ahlvar, ordförande
lotta.ahlvar@hemslojdeniostergotland.se

Valberedning
Ammi Frisk
Gunnel Nilsson
Sofia Lindblom

Kontakt valberedningen
Gunnel Nilsson, sammankallande
Tel. 0737454946
Mail: gulle50.gn@gmail.com

 

Hemslöjden i Östergötland

Hemslöjden i Östergötland

- ett regionalt centrum för slöjd och konsthantverk